ROBOTIEHITAMISE TÖÖTUBA

LITTLE ROBOT FRIENDS

14 juunil 2018 kell 10:00 - 16:00
Tabasalu Ühisgümnaasiumis
Hind 85.-
Roboti saad endale, päriseks

Oled Sa kunagi mõelnud, et ehitaks endale ise päris oma roboti? Tule ja tee algust.

Robotiehitamise töötoas saab iga osaleja endale valmis meisterdada päris oma väikese robotsõbra. Little Robot Friends komplektidest, mida me töötoas üheskoos kokku hakkame panema, sünnivad taibukad taskurobotid: Spikey, Curvy või Ghosty.

Nad väljendavad oma tundeid värviliste silmade vilgutamise ja lõbusate häälitsustega ning reageerivad puudutustele, neid ümbritsevale valgusele ja isegi häältele. Peale kokkupanemist on meie järgmiseks ülesandeks nende pisikeste tegelaste õpetamine ehk programmeerimine. Saame teada ka kuidas käib robotite õpetamine programmeerimiskeeles C++.

Töötuba toimub Tabasalu Ühisgümnaasiumis ja osalema on oodatud kõik huvilised alates 10-ndast eluaastast. Töötuba mahutab kuni 13 osalejat, seega palume huvilistel registreerimisel arvestada, et kohtade arv on piiratud.

Töötoas uurime, millest robotid kokku pannakse ja õpime selgeks kuidas erinevaid komponente roboti külge joodetakse. Peale roboti valmis ehitamist katsetame kuidas ta töötab. Seejärel tutvume C++ programmeerimiskeelega, kirjutame valmis ja katsetame erinevaid programme ning lõpetame päeva väikeste robotite peoga, millest võtavad osa kõik valmisehitatud väikesed robotsõbrad.

Vaata ka näidisroboteid

Et mängimine oleks lõbusam, meisterdame neile ka erinevaid kostüüme. Kõik lapsed saavad iseehitatud roboti endale, päriseks, et siis jätkata erinevate programmide kirjutamise ja lõbusate mängudega juba iseseisvalt.

Kõik robotite ehitamiseks vajalikud tööriistad, materjalid ja ohutusvahendid on kohapeal olemas. Eelnevat kogemust programmeerimisel vaja ei ole. Toitlustamine on hinna sees.

Registreerumine töötuppa toimub Huvitegevuse ja Noorsootöö Sihtasutuse kodulehelt, täites ära vastava sooviavalduse registreerimise lingi.

ROBOTIEHITAMISE TÖÖTOA AJAKAVA

Neljapäev, 14.06.2018
10:00 Kogunemine
10:15 Töötoa ja robotite tutvustus
11:00 Robotsõbra kokkupanemine
13:00 Lõunasöök
13:30 C++ programmeerimiskeelega tutvumine, programmide kirjutamine ja katsetamine
15:00 Kostüümide meisterdamine ja robotsõprade pidu
16:00 Töötoa lõpetamine

Kontakt
Ringa Rooteman tel: 52 55 834 email: ringa@digipurk.ee